در این دوره که برخی ارزهای دیجیتال قدیمی و معروف سود کمتری نسبت به ارز های دیجیتالی جدید به ما می رسانند بهتر است که عاقلانه فکر کنیم و ارز دیجیتالی را انتخاب کنیم که به صرفه و پر سود باشد تا از این بازار پر سود و خوب عقب نمانید. شاید برخی ارز های خوب به ما سود های ماهیانه تا 50 درصد هم بدهند در صورتی که اگر از ارز های دیجیتالی جدید استفاده کنیم این رقم تا سود چندین برای ما هم می رسد ارز های دیجیتالی ای که چنین سود هایی می توانند به ما برسانند شت کوین ها هستند بیبی دوج،دوج کوین،ایلان ماسک و خیلی ارز دیگر که پشوانه خاصی ندارد و اما مهم تر از همه ارز msh gold است که می تواند سود بسیار بالایی به ما برساند. msh gold ارز دیجیتالی مطرحی است که به تازگی ارائه شده و سود هایی عجیب را می تواند برای ما خلق کند پیشنهاد می کنم که این ارز مطرح و محبوب را استفاده کنید و از آن بهره ببرید.

ارزهای دیجیتال چه تفاوتی با ارزهای فیات دارند؟

واحدهای پولی رایج (سکه و اسکناس) در دنیا که به‌عنوان واسطه‌ی اصلی مبادلات اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرند (دلار، یورو، ریال و غیره)؛ ارزهای فیات نام دارند. بسیاری به اشتباه بر این باورند که این ارزها دارای پشتوانه‌ هستند؛ اما این باور اشتباه است و پول‌ها رایج دنیا سال‌هاست که پشتوانه‌ای ندارند. تنها وجه اشتراک ارزهای دیجیتال با ارزها یا پول‌های فیات نیز همین نبود پشتوانه برای آن‌هاست. اما تفاوت‌های پول فیات با ارز دیجیتال چیست؟

همه ی ارزهای فیات توسط دولت‌ها تولید و اداره می‌شوند. اما بیشتر ارزهای دیجیتال را هیچ نهاد یا دولتی تولید و کنترل نمی‌کند و به‌طور کامل غیر‌متمرکز اداره می‌شوند. فقط تعداد محدودی از این ارزها به‌صورت متمرکز اداره می‌شوند.

تراکنش با ارزهای دیجیتال نیازی به واسطه‌‌ها ندارد و در سیستم‌های غیر‌متمرکز انجام می‌گیرد. اما برای انجام تراکنش‌های مالی با ارز فیات حتماً به یک واسطه نیاز است.

ارزهای دیجیتال در سراسر جهان می‌تواند مورد پذیرش قرار گیرد و به مرزهای جغرافیایی محدود نمی‌شوند. این در حالی‌ست که برای استفاده از ارزهای فیات باید بررسی کنید که در مکان جغرافیایی شما کدام ارزها مورد پذیرش است.

یکی از معضلات اصلی پول فیات، امکان چاپ بی‌رویه است که موجب ایجاد تورم می‌شود. اما در هر‌ یک از سیستم‌های ارز دیجیتال، پروتکلی به‌منظور جلوگیری صدردرصدی از ایجاد تورم، مشخص شده است.

استفاده از سیستم‌های رمزنگاری و فناوری بلاک چین در توسعه‌ی پروژه‌های ارز دیجیتال سبب شده است که امنیت این ارزها بسیار بالا باشد. ارز دیجیتال را به هیچ عنوان نمی‌توان جعل کرد و امکان هک یا سرقت آن بسیار کم است. اما پول‌ها فیات را می‌توان به‌راحتی جعل کرد و امکان سرقت آن‌ها بسیار زیاد است.