Sözcü , 2007 yılı 27 haziran tarihinde İstanbul merkezli Atatürkçü bakış açısına sahip günlük gazetedir. Metin Yılmaz'ın yayınlandığı gazete Türkiye'de tirajı en yüksek 2. gazetedir. Gazete Estetik Yayım A.Ş.'ye bağlı bir kuruluştur.

Sözcü, Basılı yayının yanı sıra diğer bazı zamanlarda da hizmet vermektedir. Farklı başlıklar altında yayınlar yapmaktadır. Bunlar; E-gazete, TV, kitabevi ve spor yayınları yapan Skor'dur.

Sözcü Gazetesi yazarları

Sözcü Gazete, diğer birçok gazetenin çok yetkin bir yazar kadrosuna sahiptir. Bu yazarlar bir kısmının Uğur Dündar, Emin Çölaşan, Rahmi Turan, Yılmaz Özdil, Soner Yalçın, Deniz Zeyrek Çiğden Toker, Murat Muratoğlu gibi çok hak yazarlardan oluşur, gazetenin yazarları sık sık sık ile gündeme gelir. Gazete muhalif bir çizgide sırasını ötürü gündeme gel yazılarda muhalefet içerikli yazılardır.

E-gazete

Sözcü, Gazete web yayınının yanı sıra E-gazete özelliği ile aylık 19.99 TL karşılında tirajını okuyucularına gazete görünümünde okuyabilecekleri bir hizmet sunmaktadır. Bu üyelik sistemi Sözcü + Plus olarak isimlendirilmektedir. Gazete ise gazetelerin sadece birinci sayfalarında ücretsizine sahiptir.

Olpak, ”Dibeybe, 'Biz yarım kalan projelerin tamamlanmasını arzu ediyoruz, onları zaten tamamlayacaksınız ama önümüzde çok ciddi başka projelerimiz var. Öncellikle Türkiye ile çalışmak istiyoruz. Sadece merdivenin basamaklarını birer birer çıkmak için de farkında olalım 'dedi. ” Olmak, ”Ankara'da imzalananların enerji üretimi alanında imza aşamasına gelmiş başka anlaşmalar da var.

Kitabevi

Sosyal medyada dolaşan bir videoda, Çaykur'a 500 işçi için yapılan kurada hile yapıldı. ÇAYKUR'a işçi alımında şaibeli kura çekimi. Kurayı gerçekleştiren görevlilerin ç mesken ramakları masada duran kağıda baktıktan sonra geri attığı, bazılarının sesli okunduğu görüldü .. CHP'li vekil A. Mahir Başarır paylaşarak ”AKP listesinde ismi olanlar kabul, yoksa olmadı bir daha! Rezillik! " dedi. Çaykur Genel Müdür Yrd. Erdinç Hatinoğlu, ”Alımları İŞKUR söylüyoruz. Çekilişi onlar organize ediyor ”dedi…

Gazetenin sitesi

Gazetenin yanı sıra internet sitesi ile de yazı okuyucuya hizmet vermektedir. Web sitesi kategorileri; yazarlar, gündem, dünya, ekonomi, seyahat, alışveriş, astroloji, bilim - teknoloji, sağlık, emlak, eğitim, galeri, kültür - sanat, otomotiv, sigorta ve vefat gibi geniş bir yelpazede yayınlarını sürdürmekte olmak kuruluşunda gelecekte de başarılı bir şekilde yayınlarını devam ettirmektedir.

Hayat

Medya, tüm bu hizmetlerinin yanı sıra ”Sözcü Hayat” adlı bir web sitesi daha hayata geçirmiştir. Bu web sitesinde; magazin ağırlıklı olmak üzere, moda, kültür - sanat, seyahat, yaşam, lezzet durağı, astroloji, güzellik, ev dekorasyon, alışveriş, benden kaçmaz, yazarlar gibi kategoriler bulunmaktadır.